MTB Hradecká 50 – Hořice

Bývalý silniční šampión Jan Hruška sbírá už druhou sezonu vavříny na bikových tratích, zvítězil i při nedělním závodě KED Královehradecké 50 ze série Cyklomaraton Tour.

hradec_horice

Fotogalerie – MTB Hradecká 50 – Hořice

KED Královehradecké 50 byla v 11 hodin zahájena dlouho očekávaným startovní výstřelem z pistole ředitele závodu Tomáše Pavla, která vyslala na 500 závodníků na tratě dlouhé 56 a 28 km. Závodníci začali okamžitě zběsile šaltovat, vždyť před nimi byl hned první a asi nejprudší kopec celého okruhu, který hned celé startovní pole roztrhal a po zbytek závodu se jelo už jen v malých skupinkách. Ani rozhodující únik Tomáše Vokrouhlíka a Jana Hrušky nikdo nedokázal zachytit.

Trať byla díky suchému počasí bez bahna a tak i dost rychlá a nepříliš náročná, ale ani tak jednoduchý závod se neobešel bez pádů a defektů. Velký počet favoritů se ani nedostal do cíle před budovy takzvaného Expivovaru v Hořicích, kde bylo postavené celé centrum závodu.

Text: Cyklomaratontour 09